Naše bydlení

Bydlíme ve Furet XL. Naše bydlení je super, máme tři patra a prozatím kostičku, hamáček a dvouhamáček, tunel, domeček Rody Igloo, sputnik XL a pro ty čistotnější z nás záchůdek pro fretky. Bydlíme v rohu jižní místnosti v bytě ve druhém patře a tam je nám fajn. Máme tam čerstvý vzduch, ale ne průvan. Máme i dost světla, je to světlá místnost, ale nesvítí na nás přímé sluníčko. Opalování nemáme rády. Zato máme rády společnost, která se tam kolem nás pravidelně motá i výběh, který máme k dispozici. Není tam moc věcí na kousání ani prostor k utíkání, ale máme ve výběhu krabici se zmuchlaným papírem k recyklaci a tam rády trávíme hodně času.

V kleci bydlíme v současnosti na dřevěných chipsech. My máme rády skart a s tím je strašná sranda, ale panička nám ho zatrhla, neboť prý smrdí. Nejlepší je budovat skartové hradby a zahrabávat se v něm. Záchůdek máme malý, fretčí a růžový, s roštem, kterým odpad propadává a tak si v něm nespíme :)

(Pro účel fotografie byla klec odtažena z rohu pryč.)

 

 

Máme taky dvě starší klece, které jsou momentálně v důchodu a připravené k použití v případě potřeby. Jedna je ta chromovaná klec a druhá je ptačí klec. Obě jsou moc malé k dlouhodobému bydlení, ale k seznamování, marodění nebo přenocování návštěv poslouží.

Naše přepravky

Když někam cestujeme, nejčastěji se tak stává v Trixie Mini Capri modré barvy. Je prostorná, na kratší cesty se tam vejdeme i všechny, mimoto tam máme k dispozici ručně dělaný hamáček na zevlení a neprofukuje, takže nám pak není zima. Má praktické plastové držáky a taky popruh přes rameno, ale ten je potřeba zajistit, jinak povoluje a vypadává.

 

Doma máme i takovou tu běžnou přepravku, tak pro dva menší potkany ze zverimexu a tu primitivní z Tesca. Ani jedna se v součastnosti nepoužívá. Z té poslední se možná stane hračička na hrabání, protože milujeme zahradničení, ale pouštět nás k němu nechtějí.