Blog

Anténka OdAdush

17.10.2010 16:27

 Přistěhovala se k nám nová slečna :) Je to už dospělá dáma, tak doufám, že si na nás zvykne a oblíbí si nás tak jako my ji. Její kamarádky už jsou všechny v sýrovém nebíčku, tak jsme se s její původní paničkou domluvily, že u nás ve smečce jí bude líp. Je to plaché zvířátko, které moc nedůvěřuje lidem, ale je hodná. Z potkanů měla ze začátku taky strach, ale kdo by z těch oblud strach neměl :D Poslední dny, po léčbě holobytem místo vybavené klece už ale vypadá moje smečka hezky stmelená.  

Nelepší mladá samice v Rychnově nad Kněžnou, září 2010

26.09.2010 14:56

 Včera zatraceně brzo ráno jsme vyrazily na výstavu potkanů v Rychnově nad Kněžnou. Nejdřív jsem se bála, že Ashanti bude příliš streslá, aby mohla vyhrát, že si skrčí ty svoje dumbo ouška a ušpiní se porfyrínem, přecijen, je to vůbec poprvé, co byla za život sama. Holka mě ale víc než příjemně překvapila. Za celou cestu tam nepustila jediný měkký bobek a nenechala se vyvést z klidu. Zvědavá byla a tím to haslo. Není to žádný strašpytel.

Soutěžila za svojí domovskou stanici, Ratwood v sekci Mladá samice, jestli si dobře pamatuju, kandidátek na tu nejlepší bylo sedm, mezi nimi i její sestra z vrhu, Anushka, která je moc krásná. Bohužel pro ni, celý vrh zrovna přesrsťoval, takže její pearl kožíšek byl flekatý. Ashanti získala 93 bodů ze 100 a stala se tak pro včerejšek tou nejlepší mladou samicí :) Jsem na ní moc moc pyšná. Na to, jak malinká byla, když k nám přišla se mi povedlo jí vykrmit tak, že byla ve skvělé formě a největší osrstěná mladá samice ve své věkové kategorii. I její bráška, Ascheron, měl úspěch a stal se Nejlepším samcem výstavy. Prostě úspěšný vrh.

Díky moc Lucce Haškové, která jí na výstavu přihlásila, Adushce, že nás odvezla tam i zpět a Zatáčce za to, že se jí Ashanti líbila :)

Ashanti of Ratwood

07.08.2010 02:23

  Včera jsem si z Pardubic od Lucky z Ratwood přivezla Ashanti. Anushka nakonec zůstává doma a k nám putovalo to nejúžasnější miminko, jaké jsem kdy viděla. Ona hned věděla, že bude moje, zamířila si to rovnou za mnou. Zatím jí mám i se sestrami, s Avou a Auxin, ty zítra předávám dál. Už máme i adoptivní maminku, naše klecová teroristka Limousine má i svou něžnou stránku a holky bez váhání adoptovala. Seznamování ve výběhu proběhlo skvěle. Malé Limousine zbožňují, Opium taky, tak držte palce, ať to takhle pokračuje.

Zítra se snad Ashanti spolu s mými dospělačkami přestěhuje do nově příchozí Furet XL. Díky Womi za ní:)

Welcome

25.07.2010 13:51

Stránky provizorně spuštěny :) Ještě dostat schválené jméno chovatelské stanice, jinak budu muset pracovat na celých odznova s novou www adresou. Doufám, že to všechno vyjde. Ještě se zbavit obrázku ve vzhledu stránky a dopravit bezpečně chovnou samičku domů a bude všechno jak má být.